flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Додаток 3

до Положення про доступ до публічної інформації

у Господарському суді міста Києва

ПОРЯДОК

взаємодії Суду з представниками медіа

  1. Взаємодія Суду із національними та іноземними медіа відбувається відповідно до Конституції України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про медіа» та цього Порядку.
  2. Організація роботи із взаємодії Суду з представниками медіа здійснюється прессекретарем Суду чи особою, яка виконує його обов’язки.
  3. Доступ представників медіа до приміщення суду та залів судових засідань, де відкрито слухаються справи, здійснюється на загальних підставах з урахуванням Правил пропуску до приміщень Господарського суду міста Києва та на його територію осіб і транспортних засобів, затверджених наказом Голови Господарського суду міста Києва від 13.04.2020 №27.
  4. Присутність представників національних медіа на судових засіданнях Суду відбувається без попередньої акредитації за пред’явленням службового посвідчення, а представниками іноземних медіа – за акредитаційною карткою, виданою у пресслужбі Міністерства закордонних справ України, крім випадків проведення закритих судових засідань відповідно до процесуального законодавства.
  5. Інформування представників медіа про події та заходи, відкриті для відвідування медіа, які проводитиме Суд, судові засідання з резонансних справ відбувається шляхом завчасного розміщення пресанонсів на офіційному вебсайті Суду, офіційній сторінці Суду в соціальній мережі «Фейсбук» та здійснення розсилки на електронні адреси суб’єктів у сфері медіа.
  6. Акредитація журналіста на заходи, організовані Судом та не пов’язані з процесуальною діяльністю, судові засідання з резонансних справ здійснюється шляхом подання телефонних або письмових, надісланих електронною поштою заяв або внесення подання суб’єкта у сфері медіа в часових межах, визначених у пресанонсі, на підставі яких прессекретарем Суду складаються списки відвідувачів.
  7. У заяві, поданій журналістом, зазначаються його прізвище, ім’я та по батькові, адреса, номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти (за наявності). До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу та засвідчують її професійну належність.
  8. У поданні суб’єкта у сфері медіа зазначаються його повне найменування, вид медіа, його ідентифікатор у Реєстрі суб’єктів у сфері медіа, адреса, адреса електронної пошти (за наявності), номер засобу зв’язку, прізвище, ім’я та по батькові журналіста, стосовно якого вноситься подання. До подання додаються копії документів, що посвідчують особу.
  9. Прессекретарем Суду може бути повідомлено представників медіа про припинення акредитації у разі якщо кількість журналістів, які виявили бажання акредитуватися, перевищує кількість місць у приміщенні, де відбуватиметься захід.
  10. Представники медіа, як і інші учасники судового процесу та особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть вести стенограму, робити нотатки, проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом.
  11. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав. Суд може визначити місце в залі судових засідань, з якого має проводитися фотозйомка, відеозапис.
  12. Представники медіа, присутні на судовому засіданні, мають дотримуватися загальних правил поведінки в судовому засіданні, вимог процесуального законодавства, не порушувати права інших осіб, не заважати здійсненню правосуддя. Порушення вищезазначених вимог тягне за собою відповідальність, установлену законом.
  13. Організаційне сприяння виконанню представниками медіа професійних обов’язків та забезпечення їх інформаційними матеріалами на захід, що відбувається, здійснюється прессекретарем Суду спільно зі структурними підрозділами Суду, які відповідають за організацію заходу.
  14. Відповіді на усні, письмові та надіслані електронною поштою інформаційні запити суб’єктів у сфері медіа залежно від її характеру і складності (інформація відкрита чи з обмеженим доступом) можуть надаватися прессекретарем Суду в усній формі на усні запити журналістів та в письмовій формі – на письмові запити керівництва редакції.
  15. Відповіді на інформаційні запити представників національних та іноземних медіа щодо діяльності Суду готує у межах своєї компетенції прессекретар Суду або за необхідності керівники інших структурних підрозділів апарату Суду за підписом голови суду або його заступників, керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки).