flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ПРАВИЛА
пропуску осіб до приміщень Господарського суду міста Києва
та на його територію транспортних засобів
 
1. Загальні положення
 
1.1. Правила пропуску осіб до приміщень Господарського суду міста Києва (корпус «А», «Б», «В») та на його територію транспортних засобів (далі Правила) розроблено відповідно до Правил пропуску осіб до приміщень судів та на їх територію транспортних засобів, затверджених спільним наказом Державної судової адміністрації України та МВС України від 12.09.2005 №102/765.
1.2. Цими правилами визначається порядок проходження та підстави перебування громадян у приміщеннях суду, повноваження працівників суду та співробітників спеціального підрозділу судової міліції «Грифон» (далі по тексту «судова міліція») з питань організації прибуття громадян до приміщень суду та їх перебування у приміщеннях суду.
1.3. Правила також визначають вимоги до зовнішнього вигляду, поведінки співробітників судової міліції та громадян, що знаходяться у приміщеннях суду.
 
2. Порядок проходження до приміщень суду
 
2.1. Пропускний режим здійснюється співробітниками судової міліції із використанням спеціальних технічних засобів.
З 22.00 год. по 6.00 год. пропуск осіб до приміщень суду заборонено.
2.2. Пропуск відвідувачів до приміщень здійснюється на підставі документу, що посвідчує особу (особистого внутрішнього чи закордонного паспорту, службового посвідчення, водійського чи пенсійного посвідчення, тощо).
Під час пропуску відвідувачів до приміщень суду співробітники судової міліції зобов’язані перевірити за допомогою металодетектора та особистого огляду наявність у відвідувачів предметів, переміщення яких до приміщень суду заборонене нормами діючого законодавства та цими Правилами.
2.3. Співробітники судової міліції реєструють усіх осіб (крім суддів та працівників суду), які допускаються до приміщень суду, у журналі, вказуючи прізвище, ініціали відвідувача, найменування та реквізити документу, що посвідчує його особу, дату, час, та мету прибуття до приміщень суду.
2.4. Судді та працівники Господарського суду міста Києва безперешкодно допускаються до приміщень суду. У разі, коли співробітники судової міліції особисто не знають суддю чи працівника суду, вони мають право вимагати від них службове посвідчення. У разі відсутності у вказаних осіб службового посвідчення співробітник доповідає про даний факт голові чи керівнику апарату господарського суду, і допускає працівника до приміщень суду лише після з’ясування його особи.
У вихідні, святкові та неробочі дні судді і працівники апарату суду допускаються до приміщень суду за списком, затвердженим керівником апарату суду.
2.5. Судді інших судів, судді у відставці допускаються до приміщень суду в робочі дні та години суду за пред’явленням посвідчення судді (судді у відставці).
2.6. Народні депутати України у службових питаннях безперешкодно допускаються до приміщення суду (корпус «А») у робочі дні та години суду за умови пред’явлення службових посвідчень та реєстрації у встановленому порядку.
2.7. Співробітники Служби безпеки України у службових питаннях, прокурори, що здійснюють функції представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом, безперешкодно допускаються до приміщення суду (корпус «А») у робочі дні та години суду у порядку, погодженому з керівництвом суду за умови пред’явлення службових посвідчень та реєстрації у встановленому порядку.
2.8. Працівники міліції у службових питаннях безперешкодно допускаються до приміщення суду (корпус «А») у робочі дні та години суду за умови надання доказів повідомлення керівництва суду, пред’явлення службових посвідчень та реєстрації у встановленому порядку.
2.9. Допуск інших осіб до приміщення суду (корпус «А») можливий з дозволу судді за умови попередження співробітників судової міліції, наявності документа, що посвідчує особу відвідувача із обов’язковим внесенням до журналу реєстрації відвідувачів його даних та прізвища судді, з дозволу якого він допускається до приміщення.
2.10. Співробітниками судової міліції до приміщень суду (корпус «Б», «В») у робочі дні та години суду за умови пред’явлення документу, що посвідчує особу,
допускаються:
- особи, які прибули для участі у судових засіданнях у якості сторін по справі, представників, третіх осіб;
- особи, які виявили бажання бути присутніми у відкритих судових засіданнях як слухачі;
- особи, які прибули до суду для отримання копій процесуальних документів, ознайомлення з матеріалами справ, з дозволу судді за умови попередження співробітників судової міліції та у супроводі відповідального працівника апарату суду;
- особи, які прибули до суду для отримання відповідей на звернення, запити, тощо, з дозволу виконавця документу за умови попередження співробітників судової міліції та у супроводі виконавця документу;
- особи, які прибули на особистий прийом до голови суду, заступників голови суду, керівника апарату суду, заступника керівника апарату (корпус «В»), у визначені дні та години прийому;
- особи, які прибули для участі у проведенні процедур закупівель відповідно до положень Закону України «Про здійснення державних закупівель» (корпус «В»), за умови попередження голови чи секретаря комітету з конкурсних торгів.
2.11. Учасники судових процесів та слухачі допускаються до приміщення суду виключно на час розгляду конкретної справи після реєстрації у встановленому порядку.
2.12. Практиканти та інші особи, які залучаються до тимчасового виконання робіт у приміщенні суду, допускаються до приміщення за списком суду.
2.13. Отримання, інформації про рух справ, які знаходяться у провадженні Господарського суду міста Києва, та будь-якої іншої інформації з приводу роботи суду, подачі заяв, скарг, у тому числі апеляційних скарг, клопотань, звернень, повідомлень, листів та будь-яких інших документів здійснюється через канцелярію суду.
2.14. Проведення у залі судового засідання фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання допускається за рішенням суду.
2.15. Фотографування та відеозйомка приміщень суду поза судовими засіданнями можливі з дозволу голови суду, його заступників, керівника апарату суду, його заступника. У цих випадках проходження до приміщення суду з відео- та фото апаратурою можливе з дозволу голови суду, керівника апарату або їх заступників.
2.16. У випадках встановлення актами законодавства інших підстав допуску осіб до приміщень суду, які не використовуються для проведення судових засідань, працівники судової міліції керуються відповідними актами.
 
3. Підстави відмови громадянам у проходженні до приміщення суду
 
3.1. Не допускається відвідування приміщень суду громадянами для отримання консультацій та порад у суддів та працівників суду з питань здійснення правосуддя, чи правових питань.
3.2. Не допускається відвідування приміщень суду громадянами з метою розповсюдження рекламної та іншої продукції, а також з інших питань, не пов’язаних із здійсненням правосуддя.
3.3. Не допускається відвідування приміщень суду громадянами з ознаками алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
3.4. Не допускається відвідування приміщень суду у шортах, майках, спортивному одязі, одязі з прозорих тканин, у неохайному одязі, а також у одязі, який містить на собі нецензурні чи образливі вислови. Не допускається проходження до приміщень суду у цирковому, театральному чи маскарадному одязі, з розмальованими обличчями та відкритими частинами тіла.
3.5. Не допускається внесення громадянами у приміщення суду будь-яких колючих, ріжучих чи рублячих предметів, або інструментів (ножів, сокир, кіс, сап, ножиць, молотків, в’язальних спиць, тощо), холодної та вогнепальної зброї, будь-яких видів газової зброї (пістолетів, газових балонів, тощо), зброї під гумову кулю, дитячої іграшкової зброї, вибухових засобів та речовин, спиртних напоїв, наркотичних засобів.
Внесення інструментів робітниками, які виконують поточні ремонти у приміщенні суду, допускається лише у присутності начальника відділу господарського забезпечення.
3.6. Не допускається проходження до приміщень суду з тваринами за виключенням собак-поводирів, які супроводжують осіб з вадами зору.
3.7. Не допускається проходження до приміщень суду з плакатами чи транспарантами будь-якого змісту.
3.8. Не допускається проходження до приміщень суду громадян з будь-якими візками, велосипедами, мотоциклами, сумками, валізами, чи іншими предметами розміром більше як: 40см Х 15см Х 25см (крім портфелів, папок для паперів, та дамських сумок).
 
4. Правила поведінки у приміщенні суду
 
4.1. Співробітники судової міліції здійснюють охорону приміщення суду, забезпечують дотримання відвідувачами громадського порядку та цих Правил.
Співробітники судової міліції здійснюють несення служби у приміщенні суду у форменому одязі. Під час несення служби вони зобов’язані підтримувати тишу, чистоту, ввічливо ставитись до суддів, працівників суду та відвідувачів.
4.2. Відвідувачам у приміщенні суду забороняється голосно розмовляти, вчиняти сварки між собою та з працівниками суду чи співробітниками судової міліції, у будь-який спосіб перешкоджати нормальній роботі суддів та працівників суду.
Відвідувачам у приміщенні суду забороняється висловлювати образи на адресу суддів, працівників суду, та співробітників судової міліції, пошкоджувати будівлю суду та майно суду.
4.3. У приміщенні суду забороняється палити та розпивати спиртні напої.
4.4. У разі порушення відвідувачами громадського порядку чи вимог даних Правил співробітники судової міліції зобов’язані забезпечити порядок у приміщенні суду, або за власною ініціативою чи за вимогою голови суду, заступників голови, суддів, працівників суду вивести порушників із приміщення суду. Забезпечення дотримання порядку у приміщенні суду співробітниками судової міліції допускається із застосуванням у встановленому законом порядку спецзасобів, що перебувають на озброєні підрозділу.
 
5. Порядок в’їзду транспортних засобів на територію суду
 
5.1 В'їзд транспортних засобів на територію суду здійснюється через пункт пропуску транспортних засобів, про що робиться запис у журналі в'їзду (виїзду) транспортних засобів.
5.2 В'їзд на територію суду дозволяється:
- транспортним засобам за списком, затвердженим керівником апарату суду;
- транспортним засобам служб швидкої медичної допомоги, пожежної й аварійної за викликом та у супроводженні і під контролем працівників судової міліції, які здійснюють пропуск осіб у приміщення суду;
- транспортним засобам за усним розпорядженням керівництва суду.