flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Порядок та механізм витрачання бюджетних коштів

Відповідно до затвердженого розпису бюджету розпорядники бюджетних коштів одержують бюджетні асигнування, що є підставою для затвердження кошторисів. Порядок складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Кошти, які витрачаються із загального фонду лімітовані і розподілені суворо кошторисом. Відповідають за управління фінансовою системою такі основні установи: Міністерство фінансів України, Державна казначейська служба України, Державна аудиторська служба України, Державна виконавча служба України, Рахункова палата України, Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Пенсійний фонд України.

Порядок та механізм витрачання бюджетних коштів регулюється такими нормативно-правовими актами:

Закон України про Державний бюджет України на відповідний рік

Бюджетний кодекс України

Податковий кодекс України

Закон України «Про державну службу»

Закон України «Про бухгалтерській облік та фінансову звітність в Україні»

Постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 №228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ»

Наказ Міністерства фінансів України від 14.01.2011р. № 11 «Про бюджетну класифікацію»

Наказ Міністерства фінансів України від 12.03.2012р. № 333 «Про затвердження Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету»

Наказ Міністерства фінансів України від 28.01.2012р. № 57 «Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету»

Наказ Міністерства фінансів України від 24.12.2012р. № 1407 «Про затвердження Порядку обслуговування державного бюджету за витратами» зі змінами

Інформація згідно з наказом ДСА України від 08.03.2024 № 97