flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд вирішив суперечку між ПАТ «Київенерго» та містом Київ щодо заборгованості перед НАК «Нафтогаз України»

19 липня 2018, 11:55

За наслідками розгляду 19 липня питання покладення боргу ПАТ «Київенерго» за спожитий газ перед ПАТ «НАК «Нафтогаз України» на КП «Київтеплоенерго» в частині стягнення заборгованості згідно рішення Господарського суду міста Києва від 06.04.2016, суд, керуючись ст.ст. 8, 13, 41, 61 Конституції України, ст.ст. 11, 52, 334 Господарського процесуального кодексу України, постановив ухвалу, якою залишив заяву ПАТ «Київенерго» про заміну боржника у справі №910/31608/15 його правонаступником  КП «Київтеплоенерго» без задоволення.

Вказана ухвала набрала законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом десяти днів з дати складання повного тексту.

Дане судове рішення обґрунтоване тим, що, на думку суду, частина 3 статті 22 Закону України «Про теплопостачання» в частині її поширення на суб’єктів господарювання, яким надано в користування (оренду, концесію, управління тощо) цілісний майновий комплекс (індивідуально визначене майно) з вироблення теплової енергії, кінцевий власник яких є відмінним від кінцевого власника суб'єкта господарювання, який раніше використовував зазначене майно (володів або користувався ним) суперечить положенням частини четвертої ст. 13, частинам першій, четвертій статті 41, частини 2  статті 61 Конституції України.

Таким чином, суд на підставі статті 8 Конституції України та ч. 6 ст. 11 Господарського процесуального кодексу України не застосував положення ч. 3 ст. 22 Закону України «Про теплопостачання» до даних правовідносин, а керувався вказаними нормами Конституції України як нормами прямої дії.

Отже, ні КП «Київтеплоенерго», ні територіальна громада міста Києва не має відповідати за борги ПАТ «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз України», а тому відсутні підстави для висновку про наявність заборгованості КП «Київтеплоенерго» за спожитий природний газ.

Одночасно з винесенням цієї ухвали, суд звернеться до Верховного Суду для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності ч. 3 ст. 22 Закону України «Про теплопостачання» у наведеній частині.