Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44 тел. 284-18-98
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
про порушення провадження у справі про банкрутство
16.09.13 |
Справа № 910/16709/13. |
За заявою |
Товариства з обмеженою відповідальністю “Елеонтех” (ідентифікаційний код 37256597) |
Про |
банкрутство |
Суддя Омельченко Л.В.
Представники:
Від боржника |
Федорченко І.В. — ліквідатор |
Арбітражний керуючий |
не з’явився |
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У серпні 2013 року Товариство з обмеженою відповідальністю “Елеонтех” в особі ліквідатора юридичної особи звернулося до суду із заявою про порушення справи про своє банкрутство у зв’язку з виявленням у ході ліквідаційної процедури кредиторської заборгованості, активи для погашення якої відсутні.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.09.2013 р. № 910/1670913 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Елеонтех” було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 16.09.2013 р.
У підготовче засідання, призначене на 16.09.2013 р., з’явився ліквідатор Товариства з обмеженою відповідальністю “Елеонтех”, призначений рішенням загальних зборів учасників юридичної особи, яка подала договір про забезпечення вимог, підтримала вимоги про визнання банкрутом вказаного підприємства, клопотала про визнання його банкрутом у порядку ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 14.05.1992 р. в редакції від Закону 22.12.2011 р. (далі - Закон) та просила призначити ліквідатором Федорченко І.В.
Згідно з приписами ст. 16 з’ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство, а також ознак неплатоспроможності боржника або її загрози та вирішення інших питань, пов'язаних з розглядом справи, здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
З системного аналізу положень Закону слідує, що порушення провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником, здійснюються у підготовчому засіданні суду за результатами перевірки судом дотримання заявником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до цивільного та господарського законодавства та вимог ч. 4 ст. 11 Закону щодо наявності майна, достатнього для покриття судових витрат.
Відповідно до ст. 1 Закону під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи та подані докази, заслухавши пояснення представника заявника, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Елеонтех” зареєстровано як юридична особа Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 12.08.2010 р. з присвоєнням ідентифікаційного коду 37256597.
Відповідно до поданих суду документів місцезнаходженням підприємства станом на час розгляду справи є: 01042, м. Київ, Печерський район, вул. Філатова, 10-а.ю офіс 2/44, основними видами діяльності — інші види оптової торгівлі; виробництво паперової маси; посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту; оптова торгівлі електропобутовими приладами; оптова торгівля папером, картоном, книгами, журналами та канцелярським приладдям; консультування з питань комерційної діяльності та управління.
Згідно з даними статуту юридичної особи її учасником є громадянин України Губніцький Вавиль Васильович (Кіровоградська обл., Новоархангельський район, с. Торговиця, реєстраційна картка платника податку 3004621511).
Згідно з поданою до суду заявою про порушення провадження у справі про банкрутство учасником Товариства з обмеженою відповідальністю “Елеонтех” у травні 2013 року було прийнято рішення про припинення діяльності юридичної особи шляхом її ліквідації у добровільному порядку, призначено ліквідатором підприємства Федорченко Ірину Вікторівну, якою у ході виконання своїх повноважень було виявлено наявність у господарюючого суб’єкта, що ліквідується за рішенням власника (учасника), непогашеної кредиторської заборгованості, строк оплати якої настав, а також відсутність коштів на погашення грошових зобов’язань перед контрагентом.
На підтвердження вказаних обставин суду було подано рішення власника про ліквідацію підприємства, докази звернення до державного реєстратора, податкового органу з відповідним повідомленням про припинення своєї діяльності, документи на підтвердження наявності простроченої кредиторської заборгованості, довідки державних реєстраційних органів, що здійснюють реєстрацію майнових активів (різного роду рухомого та нерухомого майна), матеріали інвентаризації, фінансову звітність тощо.
Після публікації 27.05.2013 р. оголошення про припинення підприємницької діяльності ліквідатором було отримано лист з грошовим вимогами до боржника на суму 354 150,00 грн. від Товариства з обмеженою відповідальністю “Анаітіс”, проведено інвентаризацію та встановлено відсутність коштів та майнових активів для погашення кредиторської заборгованості, у зв’язку з чим загальними зборами учасників Товариства з обмеженою відповідальністю “Елеонтех” у серпні 2013 року було ухвалено рішення про звернення до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.
За наслідками дослідження описаних документів судом встановлено обгрунтованість тверджень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю “Елеонтех” Федорченко І.В. про неспроможність виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами.
Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Згідно з ч. 1 ст. 95 Закону якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Отже, вищеописаними обставинами справи підтверджується дотримання встановленої Цивільним та Господарським кодексами України процедур припинення юридичної особи та обґрунтованість тверджень Товариства з обмеженою відповідальністю “Елеонтех” про наявність підстав для порушення провадження у справі про його банкрутство. Згідно з поданим суду договором про забезпечення вимог від 01.08.2013 р., укладеним Товариством з обмеженою відповідальністю “Елеонтех” в особі його ліквідатора Федорченко І.В. та громадянином Губніцьким В.В. (учасником товариства), останній бере на себе зобов’язання з відшкодування можливих судових витрат у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Елеонтех”.
Відповідно до ч. 6 ст. 16 Закону за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство або відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Згідно з ч. 7 ст. 16 Закону суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; вимоги кредитора є повністю забезпеченими майном боржника; вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених ч. 3 ст. 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених ст. 15 цього Закону.
16.09.2013 р. у підготовчому засіданні судом не було встановлено підстав для відмови у порушенні провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Елеонтех”, перелічених у ч. 7 ст. 16 Закону.
Правовий аналіз приписів ст.ст. 10, 16, 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” дає підстави вести мову про те, що провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником, не передбачає стадії розпорядження майном боржника.
Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Елеонтех”, суд вважає за доцільне її задовольнити, з врахуванням особливостей банкрутства боржника, що ліквідується власником, встановлених ст. 95 Закону, призначивши дату судового засідання, у якому вирішуватиметься питання про винесення постанови про визнання боржника банкрутом .
Керуючись ст.ст. 1, 10, 16, 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Елеонтех” (01042, м. Київ, Печерський район, вул. Філатова, 10-а.ю офіс 2/44, ідентифікаційний код 37256597).
2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
3. Розгляд справи призначити на 30.09.13 о 11:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва у залі судових засідань № 7 (корпус Б).
4. Викликати у судове засідання представника боржника.
5. Повторно зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю “Елеонтех” виконати вимоги ухвали від 04.09.2013 р., а саме: довідки обслуговуючих банківських установ про рух коштів на рахунку протягом останніх 1,5 роки до дня звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство, бухгалтерський баланс на останню звітну дату, що передувала винесенню рішення про припинення юридичної особи з розшифровкою суми по статті “Основні засоби”, акт останньої податкової перевірки, відомості останньої інвентаризації, проведеної до прийняття рішення про ліквідацію підприємства.
6. Запропонувати Товариству з обмеженою відповідальністю “Елеонтех” подати суду інші наявні, але не подані документи на підтвердження своєї неплатоспроможності.
7. Попередити сторін та зобов’язаних за ухвалою осіб про відповідальність за ухилення від вчинення дій покладених господарським судом на сторону, передбачену п. 5 ст. 83 ГПК України, про можливість розгляду справи відповідно до положень ст. 75 ГПК України за наявними у ній матеріалами, а також про зміст норм п. 5 ч. 1 ст. 81 ГПК України.
Суддя Л.В. Омельченко