Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44 тел. 284-18-98
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
про порушення провадження у справі про банкрутство
03.04.13 |
Справа № 910/5090/13. |
За заявою |
Публічного акціонерного товариства “Всеукраїнський Акціонерний Банк” |
до |
Товариства з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент” (код ЄДРПОУ 32162756) |
про |
банкрутство |
Суддя Мандичев Д.В.
Представники:
від заявника |
Лисенко Г.О. – пред. за довір. б/н від 31.05.2012р. |
від боржника |
не з’явився. |
арбітражний керуючий |
не з’явився. |
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.03.2013р. № 910/5090/13 заяву Публічного акціонерного товариства “Всеукраїнський Акціонерний Банк” було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 03.04.2013р., визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого Дерлюка Василя Дмитровича зобов’язано подати заяву про участь у справі.
26.03.2013р. через канцелярію суду від арбітражного керуючого Дерлюка Василя Дмитровича надійшла заява про згоду на призначення його розпорядником майна боржника.
02.04.2013р. від арбітражного керуючого Дерлюка Василя Дмитровича через канцелярію суду надійшло повідомлення про те, що останній не зможе бути присутнім на судовому засіданні 03.04.2013р. по причині свого відрядження у м. Донецьк. Надану суду заяву №103 від 22.03.2013р. про згоду на його призначення розпорядником майна у справі №910/5090/13 про банкрутство ТОВ “СНП Інвестмент” підтримує в повному обсязі.
У судове засідання, призначене на 03.04.2013р., Товариства з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент” уповноваженого представника не направило, про причини його неявки суд не повідомило. Боржником вимог ухвали суду від 20.03.2013р. не виконано, відзиву на заяву не подано.
Представник заявника, який з’явився у підготовче засідання, надав в матеріали справи додаткові документи, доповів обставини виникнення у Товариства з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент” заборгованості у розмірі, що перевищує триста мінімальних заробітних плат та підтримав вимоги поданої заяви.
Згідно з приписами ст. 16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в редакції від 22.12.2011р. з’ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство, а також ознак неплатоспроможності боржника або її загрози та вирішення інших питань, пов'язаних з розглядом справи, здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за можливе провести підготовче засідання за відсутності представника Товариства з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент”, адже його неявка не перешкоджає вчиненню судом дій, пов’язаних з розглядом справи у такому засіданні, що відповідає абз. 2 ч. 1 ст. 16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Крім того, судом враховуються процесуальні строки, встановлені ч. 2 ст. 12 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” щодо проведення підготовчого засідання не пізніше чотирнадцяти днів з дня винесення ухвали про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство.
Розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи та подані докази, заслухавши пояснення заявника, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент” зареєстровано Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією 30.09.2002р. за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, буд. 1, з присвоєнням ідентифікаційного коду 32162756.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців основними видами діяльності юридичної особи є: інші види оптової торгівлі (основний), посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах без переваги продовольчого асортименту.
За твердженнями Публічного акціонерного товариства “Всеукраїнський Акціонерний Банк” у Товариства з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент” наявна заборгованість у сумі 38 434 018, 48 грн., щодо стягнення якої було винесено судове рішення, видано наказ та відкрито виконавче провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами у порядку виконавчого провадження.
На підтвердження своїх посилань, звертаючись до суду про ініціювання процедури банкрутства Товариства з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент” Публічним акціонерним товариством “Всеукраїнський Акціонерний Банк” було подано рішення Господарського суду м. Києва від 28.12.2009р. по справі №33/664, яким стягнуто з боржника на користь ініціюючого кредитора 1 752 895, 82 грн. - заборгованість по кредиту наданого траншами у гривні; 159 354, 18 грн. – прострочена заборгованість по кредиту наданого траншами у гривні; 3 165 525, 06 дол. США - заборгованість по кредиту наданого траншами у дол. США; 287 774, 94 дол. США - прострочена заборгованість по кредиту наданого траншами у дол. США; 244 923, 21 грн. – заборгованість по сплаті відсотків за користування кредитом наданого траншами у гривні; 289 311, 32 дол. США - заборгованість по сплаті відсотків за користування кредитом наданого траншами у дол. США; 20 115, 90 грн. - заборгованість по пені за несвоєчасну сплату кредиту наданого траншами у гривні; 26 571, 77 грн. - заборгованість по пені за несвоєчасну плату процентів за користування кредитом наданого траншами у гривні; 23 435, 91 дол. США - заборгованість по пені за несвоєчасну сплату кредиту наданого траншами у дол. США; 20 114, 30 дол. США - заборгованість по пені за несвоєчасну плату процентів за користування кредитом наданого траншами у дол. США; 28 600, 00 грн. – комісія за надання кредиту; 4 358, 94 грн. - пеня за несвоєчасну плату комісії; 5 497 598, 04 грн. - сума інфляційних збитків, а також 3 184, 79 дол. США –витрати по сплаті державного мита та 236,00 грн. –витрати по сплаті витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
На виконання рішення суду, Господарським судом м. Києва 11.01.2010р. було видано наказ по справі №33/664.
З метою виконання боржником вказаного виконавчого документу заявник звернувся до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, за наслідками чого було відкрито виконавче провадження з примусового виконання наказу №33/664 від 11.01.2010р.
Отже, грошове зобов’язання боржника перед ініціюючим кредитором встановлено судовим рішенням, що набрало законної сили 08.01.2010р.
Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Безспірні вимоги кредиторів — це грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції (абз. 2 ч. 3 ст. 10 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”).
Згідно абз. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань відносяться також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, в тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі.
Відповідно до ч. 6 ст. 16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство або про відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Згідно з ч. 7 ст. 16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суд відмовляє у порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; вимоги кредитора є повністю забезпеченими майном боржника; вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених ч. 3 ст. 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених ст. 15 цього Закону.
03.04.2013р. у підготовчому засіданні судом не було встановлено підстав для відмови у порушенні провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент”, перерахованих у ч. 7 ст. 16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви Публічного акціонерного товариства “Всеукраїнський Акціонерний Банк” про порушення провадження у справі про банкрутство, суд вважає за доцільне її задовольнити.
Зважаючи на вищевикладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент” суд дійшов висновку про те, що Товариство з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент” неспроможне виконати свої грошові зобов’язання перед Публічним акціонерним товариством “Всеукраїнський Акціонерний Банк” в розмірі 38 434 018, 48 грн. протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати, кредиторські вимоги Публічного акціонерного товариства “Всеукраїнський Акціонерний Банк” до боржника є безспірними та складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, тому доводи заявника про ініціювання провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент” є обґрунтованими, узгоджуються з нормами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та підлягають задоволенню.
Згідно з ч. 9 ст. 16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” питання введення процедури розпорядження майном боржника та призначення розпорядника майна вирішується господарським судом в ухвалі підготовчого засідання.
Приписами ст. 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлено, що кандидатура арбітражного для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого надати заяву на участь у даній справі та, у разі неотримання судом від нього такої заяви, розпорядник майна призначається судом без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство було визначено кандидатуру арбітражного керуючого Дерлюка Василя Дмитровича для призначення розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент”.
Як вище вказувалося, арбітражний керуючий Дерлюк В.Д. подав суду заяву про призначення розпорядником майна у справі № 910/5090/13 та інші необхідні документи.
Отже, дослідивши подані арбітражним керуючим Дерлюком В.Д. документи, суд вважає за можливе призначити його розпорядником майна боржника у даній справі.
За наведених обставин, суд дійшов висновку про доцільність закінчення підготовчого засідання.
Враховуючи все вищевикладене, керуючись ст.ст. 1, 10, 16, 19, 22, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі №910/5090/13 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент” (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, буд. 1, ідентифікаційний код 32162756).
2. Визнати розмір вимог ініціюючого кредитора - Публічне акціонерне товариство “Всеукраїнський Акціонерний Банк” (04119, м. Київ, вул. Зоологічна, буд. 5, ідентифікаційний код 19017842) кредитором Товариства з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент” (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, буд. 1, ідентифікаційний код 32162756) на суму 38 434 018, 48 грн.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника з 03.04.2013р.
4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника з 03.04.2013р.
5. Призначити по справі №910/5090/13 розпорядником майна боржника - арбітражного керуючого Дерлюка Василя Дмитровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №547 від 05.03.2013р.).
6. Зобов’язати розпорядника майна боржника – арбітражного керуючого Дерлюка Василя Дмитровича надати суду не пізніше 18.05.2013р. відомості про результати розгляду вимог кредиторів.
7. Зобов’язати розпорядника майна надати суду не пізніше 18.05.2013р. реєстр вимог кредиторів боржника.
8. Зобов’язати арбітражного керуючого Дерлюка Василя Дмитровича у строк до 24.05.2013р. організувати та провести інвентаризацію майна Товариства з обмеженою відповідальністю “СНП Інвестмент” та визначити його вартість.
9. Зобов’язати заявника подати за його рахунок у п'ятиденний строк до офіційного друкованого органу Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України оголошення про порушення справи про банкрутство боржника з метою виявлення всіх кредиторів і можливих санаторів та надати суду докази про надання вищевказаного оголошення протягом двох тижнів з моменту опублікування.
10. Призначити наступне – попереднє засідання суду у справі № 910/5090/13 на 27.05.13 о 10:00 год.
11. Засідання відбудеться у приміщені господарського суду м. Києва в залі судових засідань зал № 5 (корпус Б).
12. Копію ухвали направити заявнику, боржнику, розпоряднику майна боржника, органу державної податкової служби, місцевому загальному суду за місцезнаходженням боржника та органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника.
Суддя Д.В. Мандичев