flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство. Справа №910/2263/13

07 березня 2013, 11:13

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44     тел. 284-18-98

_______________________________________________________________________________

 

УХВАЛА

ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ

У СПРАВІ ПРО БАНКРУТСТВО

 

 05.03.13

№ 910/2263/13.

 

за заявою   публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра"

до                 товариства з обмеженою відповідальністю "Ю Ес Сі Україна" (код 33696633)

про               визнання банкрутом

 

Суддя Копитова О.С.

Секретар с/з Атарщікова А.М.

 

Представники сторін:

від заявника:  Пелепецький В.Д., представник за довіреністю № 13-11-16751 від 26.12.2012       

від боржника: не з'явився

В судовому засіданні присутні:

1) представник ДПІ у Шевченківському районі м. Києва ДПС - Дрозд І.С., довіреність № 3524/9/10-214 від 11.12.2012;     

2) арбітражний керуючий Танська Т.Ю.

              

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

 

   Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Надра" звернулось до господарського суду міста Києва з заявою про визнання банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю "Ю Ес Сі Україна" з урахуванням приписів ст. 1, 10-16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

   Ухвалою господарського суду міста Києва від 06.02.2013 заяву про порушення провадження у справі про банкрутство прийнято до розгляду та призначено підготовче судове засідання на 26.02.2013.

Згідно з приписами ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону 22.12.2011  (далі - Закон) з’ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство, а також ознак неплатоспроможності боржника або її загрози та вирішення інших питань, пов'язаних з розглядом справи, здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.

Відповідно до ст. 1 Закону під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.

Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи, заслухавши пояснення представника заявника та дослідивши докази, господарський суд, -

 

В С Т А Н О В И В:

 

  Рішенням Господарського суду м. Києва від 21.12.2009 по справі № 33/528 присуджено до стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Ю Ес Сі Україна" на користь відкритого акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра" (правонаступником якого є публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Надра") заборгованість по кредиту в сумі 8    248    240,63 грн., заборгованість за відсотками за користування кредитними коштами у сумі 1    486    872,61 грн., витрати  по сплаті державного мита в сумі 25    500,00 грн. та 315,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Господарським судом м. Києва видано наказ на примусове виконання рішення Господарського суду м. Києва № 33/528 від 21.12.2009.

Державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 20447097 від 23.07.2010.

В ході проведення заходів з приводу примусового виконання наказу суду № 33/528 від 25.10.2010, стягнути заборгованість в повному обсязі не виявилось можливим про що 18.04.2012 державним виконавцем винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві.

При цьому, судом встановлено, що згідно доданих до матеріалів належним чином засвідчених постанови відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області від 18.04.2012 про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу та акту про передачу майна стягувачу № 20447097 від 18.04.2012, виконавчою службою банку було передано майно, що належало ТОВ "Ю Ес Сі Україна" на праві власності, яке було описано та арештовано державним виконавцем, в рахунок погашення боргу на суму 9    149    666,00 грн. 

Згідно наданих банком пояснень, станом на день винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство, заборгованість в розмірі 611   262,24 грн. не погашена, вартості заставного майна для повного погашення заборгованості не встановлено.

Згідно ст.10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Заявлені вимоги визнаються господарським судом безспірними та такими, що не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

Відповідно до ч. 6 ст. 16 Закону за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство або відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.

Згідно з ч. 7 ст. 16 Закону суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; вимоги кредитора є повністю забезпеченими майном боржника; вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених ч. 3 ст. 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених ст. 15 цього Закону.

05.03.2013 в підготовчому засіданні судом не було встановлено підстав для відмови в порушенні провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Ю Ес Сі Україна".

У ч. 9 ст. 16 Закону вказується, що в ухвалі про порушення провадження у справі про банкрутство зазначається про порушення провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру оплати його послуг та джерела її сплати тощо.

Відповідно до ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України було визначено кандидатуру арбітражного керуючого Танської Тетяни Юріївни (ліцензія Серії АВ № 566930 від 12.09.2011) для призначення її розпорядником майна товариства з обмеженою відповідальністю "Ю Ес Сі Україна".

22.02.2013 до загального відділу суду від арбітражного керуючого Танської Т.Ю. надійшла заява про участь у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Ю Ес Сі Україна" до якої додано належним чином засвідчену копію ліцензії серії АВ № 566930 від 12.09.2011.

Згідно ч. 9 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в ухвалі про порушення провадження у справі про банкрутство зазначається зокрема про призначення розпорядника майна, встановлення розміру оплати його послуг та джерела її сплати.

Пунктом 1 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Відповідно до приписів п. 2 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

 Оскільки розмір середньомісячної заробітної плати керівника боржника невідомий, суд вважає за доцільне встановити оплату послуг арбітражного керуючого Танської Т.Ю. в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень в порядку встановленому приписами ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

          Враховуючи викладені обставини, керуючись ст.ст. 10, 16, 19, 22, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу  України, господарський суд м. Києва,  -

 

У Х В А Л И В:

 

1. Порушити провадження у справі № 910/2263/13.

2. Визнати розмір вимог ініціюючого кредитора – публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра", який подав заяву про порушення справи про банкрутство до товариства з обмеженою відповідальністю "Ю Ес Сі Україна" (01030, м. Київ, вул. Пирогова, 10-В; код 33696633) на загальну суму 611    262,24 грн.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника.

4. Заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

5. Ввести процедуру розпорядження майном боржника.

6. Призначити по справі № 910/2263/13 розпорядником майна боржника – арбітражного керуючого Танську Тетяну Юріївну (ліцензія Серії АВ № 566930 від 12.09.2011).

7. Встановити оплату послуг арбітражного керуючого Танській Тетяні Юріївні в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання нею своїх повноважень.

8. Зобов’язати розпорядника майна боржника – арбітражного керуючого                          Танську Т.Ю. надати суду не пізніше 25.04.2013 відомості про результати розгляду вимог кредиторів.

9. Зобов’язати розпорядника майна надати суду не пізніше 25.04.2013 реєстр вимог кредиторів боржника.

10. Зобов’язати арбітражного керуючого Танську Т.Ю. у строк до 03.05.2013 організувати та провести інвентаризацію майна товариства з обмеженою відповідальністю "Ю Ес Сі Україна" та визначити його вартість.

11. Зобов’язати  заявника  подати за його рахунок  у п'ятиденний строк  до офіційного друкованого органу  Верховної Ради України чи  Кабінету Міністрів України оголошення про порушення справи про банкрутство боржника з метою виявлення всіх кредиторів і можливих санаторів та надати суду докази про надання вищевказаного оголошення протягом двох тижнів з моменту опублікування.

12. Офіційно оприлюднити зазначену ухвалу в порядку встановленому діючим законодавством.

        13. Призначити попереднє судове засідання на 25.04.13 о 10:10 (не пізніше 2-х міс. та 10 днів від підготовчого засідання). Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 1.

14. Зобов’язати Державного реєстратора за місцем знаходження боржника внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців запис про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, докази чого надати суду.

15. Копію ухвали направити заявнику, боржнику, розпоряднику майна боржника, органу державної податкової служби, місцевому загальному суду за місцезнаходженням боржника, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника та державному реєстратору за місцем знаходження боржника для виконання.       

 

         Суддя

                                     О.С. Копитова