Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44 тел. 284-18-98
___________________________________________________________________________________
УХВАЛА
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ
У СПРАВІ ПРО БАНКРУТСТВО
19.09.12 |
Справа № 5011-49/12835-2012. |
Суддя Митрохіна А.В. розглянувши заяву Фізичної особи - підприємця Дзіс Сергія Анатолійовича
До Приватного підприємства "ААКХ" (код ЄДРПОУ 31280671)
Про визнання банкрутом
визнав подані матеріали достатніми для прийняття заяви до розгляду.
Керуючись ст. ст. 1, 3-14, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом”, ст.ст.64, 65, 86 ГПК України, -
СУДДЯ УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі та прийняти заяву до розгляду.
2. Розгляд справи призначити на 03.10.12 о 11:00 який відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: вул. Б.Хмельницького, 44-Б, м. Київ, зал судового засідання №3.
Викликати для участі у засіданні представників заявника та боржника.
3. Зобов’язати Заявника надати суду:
- докази направлення заяви та доданих до неї докментів боржнику - оригінал фіскального чека №8481 від 07.09.2012 та опису вкладення у цінний лист від 07.09.2012 (опис вкладення у цінний лист та фінансові документи, яким є і поштова квитанція мають подаватися ЛИШЕ в оригіналі).
- докази безспірності кредиторських вимог, зазначених у заяві про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника від 07.09.2012р.
Положеннями абзацу 8 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що безспірними вимогами кредиторів є вимоги, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Відповідно до ч. 8 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви кредитора додаються відповідні документи: рішення суду, господарського суду, які розглядали вимоги кредитора до боржника; копія неоплаченого рахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із закінченням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів;
Отже, за Законом про банкрутство вимоги кредиторів набувають характеру безспірних, якщо вони підтверджуються документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, зокрема виконавчими.
Відповідної правової позиції дотримується Верховний Суд України, зокрема в своїй постанові від 17.10.2006р у справі №3/157., Вищий господарський суд України у постанові від 14.07.2009 по справі №15/59-б.
- належним чином засвідчені копії документів, доданих до заяви про порушення справи про банкрутство від 07.08.2012р. (відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації" (затв. Наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55) копії документів засвідчуються шляхом проставляння печатки підприємства на кожній сторінці документа, або на зворотній сторінці прошитої копії документа, напису "Згідно з оригіналом" та назви посади, особистого підпису особи, що має відповідні повноваження та засвідчує копію, її ініціали та прізвища, дати засвідчення копії);
- докази від державного органу реєстрації боржника про наявність в Єдиному державному реєстрі відомостей про відсутність юридичної особи-боржника за її місцезнаходженням, оскільки:
Статтею 93 Цивільного кодексу України та Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців” визначено, що місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або осіб які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами.
Відповідно до частини 5 статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" в Єдиному державному реєстрі містяться також відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.
Відповідно до ч.1 ст. 16 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців створюється Єдиний державний реєстр, який містить відомості щодо місцезнаходження юридичної особи, дати та номера запису про проведення державної реєстрації юридичної особи, дати та номера записів про внесення змін до нього, дати видачі або заміни свідоцтва про державну реєстрацію, дані про установчі документи, дати та номери записів про внесення змін до них, про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням тощо (стаття 17 цього Закону).
Таким чином, відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Згідно з частиною 7 статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" не пізніше тринадцяти місяців з дня подачі (надіслання рекомендованим листом) останньої реєстраційної картки, що містить відомості про юридичну особу, юридична особа зобов'язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу.
Відповідно до положень частини 8 статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців" якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.
У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;
- докази про внесення державним реєстратором запису до Єдиного державного реєстру про порушення провадження у справі про банкрутство відповідно до частини 1 статті 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
Уповноважити заявника на одержання відповідних записів від Державного реєстратора на підставі ухвали про порушення провадження у справі для надання у судове засідання;
- докази наявності або відсутності активів боржника, у разі наявності активів боржника надати суду кандидатуру арбітражного керуючого, угоду на оплату праці між кредитором та арбітражним керуючим відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом" та надати відповідну ліцензію арбітражного керуючого;
- належним чином засвідчену копію довіреності представника заявника для залучення до матеріалів справи, оригінал для огляду у судовому засіданні;
- довідки обслуговуючих банківських установ заявника та боржника станом на дату розгляду справи, про наявність основних розрахункових рахунків із зазначенням МФО банків;
- належним чином засвідчені копії установчих документів, свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію), довідки з органів статистики про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців для залучення до матеріалів справи (оригінали для огляду у судовому засіданні);
- докази про останню дату подання боржником документів бухгалтерської звітності та податкових декларацій;
- відомості щодо зміни адреси боржника;
- відомості про відкриття та закриття боржником рахунків у банківських установах;
- відомості щодо наявності/відсутності у боржника заборгованості по податкам, зборам та обов'язковим платежам.
- відомості про наявність інформації щодо підтвердження знаходження керівних органів боржника за адресою реєстрації, а саме зазначити чи здійснювались посадовими особами податкового органу заходи щодо пошуку боржника та чи призвели ці заходи до відповідних результатів. В разі наявності зазначеної інформації надати суду підтверджуючі документи, зокрема акти складені співробітниками податкового органу, тощо;
- відомості (з доданням відповідних доказів) щодо повідомлення Державного реєстратора у встановленому законом порядку про відсутність керівних органів боржника за адресою реєстрації.
4. Зобов’язати Державного реєстратора за місцем знаходження боржника:
- внести до Єдиного державного реєстру запис про порушення провадження у справі про банкрутство боржника відповідно до частини 1 статті 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", про внесення запису повідомити суд у десятиденний термін з моменту винесення судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство;
- надати суду докази про наявності або відсутності відомостей про реєстрацію боржника. У разі наявності відомостей, повідомити суд чи підтверджені / не підтверджені зазначені відомості;
- надати суду інформацію щодо наявності в Єдиному державному реєстрі відомостей про знаходження (незнаходження) керівних органів боржника за адресою реєстрації. В разі наявності інформації про відсутність керівних органів боржника за адресою реєстрації внести відповідні відомості до Єдиного державного реєстру та надати суду витяг з Єдиного державного реєстру на підтвердження вчинення зазначених дій;
- надати суду копії установчих документів боржника, відомості щодо внесення змін до установчих документів та проведення державним реєстратором відповідних реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі.
Уповноважити заявника на одержання відповідних відомостей від Державного реєстратора на підставі ухвали про порушення провадження у справі для надання у судове засідання.
5. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва у семиденний термін надати суду відомості щодо звітності боржника за останній рік та наявності у боржника заборгованості по заробітній платі.
6. Зобов'язати Головне управління статистики у м. Києві у семиденний термін надати суду відомості про подання боржником звітності та повідомити суд про дату подання останньої звітності.
7. З моменту порушення провадження у справі ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника.
Мораторій діє на весь час провадження справи про банкрутство.
8. Ввести процедуру розпорядження майном боржника.
9. Копію ухвали для відома та з метою запобігання фіктивного банкрутства підприємства направити в:
Прокуратуру міста Києва;
Прокуратуру за місцезнаходженням боржника;
Державну податкову адміністрацію у місті Києві (вул. Шолуденка, 33/19, м. Київ, 04116) (Управління по забезпеченню оперативно-правового супроводження матеріалів ДПС в судових установах УПМ ДПА в м. Києві).
10. Копію ухвали направити:
- заявнику (рекомендованим листом);
- боржнику (рекомендованим листом);
- Міністерству юстиції України;
- державній виконавчій службі за місцем знаходження боржника;
- Управлінню Пенсійного фонду України за місцем знаходження боржника;
- Головному управлінню статистики у м. Києві (вул.Тургенівська,71, м. Київ, 04050);
- державному реєстратору за місцем знаходження боржника для виконання (рекомендованим листом).
11. Попередити заявника про те, що відповідно до ч. 5 ст. 81 ГПК України, господарський суд залишає позов без розгляду якщо позивач (заявник) не подав витребувані господарським судом документи, необхідні для вирішення спору.
Суддя Митрохіна А.В.