Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Розгляд справ про адміністративні та кримінальні правопорушення у сфері фінансування політичних партій та виборчих кампаній

29 листопада 2023, 08:22

28 листопада 2023 року Національна школа суддів України провела тренінг для українських суддів “Розгляд справ про адміністративні та кримінальні правопорушення у сфері фінансування політичних партій та виборчих кампаній”, організований спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.

Тренінг проводився з метою поглиблення знань суддів щодо норм матеріального і процесуального права при розгляді справ про адміністративні та кримінальні правопорушення у сфері фінансування політичних партій і виборчих кампаній, а також забезпечення єдності судової практики стосовно правопорушень, передбачених ст. 212-15, 212-21 КУпАП та ст. 159-1 ККУ.

Навчання відкрили старший директор IFES в Україні Пітер Ербен та заступниця начальника відділу підготовки викладачів (тренерів) Тамара Закревська, яка надалі модерувала роботу суддів під час тренінгу.

Для проведення тренінгу було запрошено фахову команду викладачів – суддю Гребінківського районного суду Полтавської області Віру Шевченко, суддю Деснянського районного суду м. Києва Ірину Галась, суддю Деснянського районного суду м. Києва Наталію Таран та суддю Довгинцівського районного суду Кривого Рогу Ольгу Гіду.

У ході своїх інтерактивних лекцій викладачі розкрили та обговорили із суддями надзвичайно актуальні й важливі для нинішніх українських реалій теми: “Порушення порядку фінансування партій та виборчих кампаній: загальна характеристика правопорушень та новели правового регулювання”, “Порушення порядку звітування політичними партіями, місцевими організаціями партій, кандидатами”, “Проблеми кваліфікації та розгляду справ  про адміністративні та кримінальні правопорушення у сфері фінансування політичних партій та виборчих кампаній”, “Проблеми кваліфікації та розгляду справ щодо поточного звітування політичними партіями та під час виборчих кампаній”.

Судді-учасники закріпили прослуханий матеріал під час виконання практичних завдань та провели обговорення щодо важливих питань, які були висвітлені на тренінгу.

Від Національної школи суддів України у роботі тренінгу взяли участь начальниця відділу підготовки викладачів (тренерів) Любов Гончар та провідна наукова співробітниця цього ж відділу Юлія Найденко.

Пресслужба НШСУ