flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Проект ЄС "Підтримка реформ у сфері верховенства права в Україні (Право-ЄС)"

Проект Європейського Союзу "Підтримка реформ юстиції в Україні" завершив свою діяльність у грудні 2017 року у той час, як Стратегія з реформування судочинства, судоустрою та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки продовжить діяти. Зважаючи на це, Європейський Союз вирішив продовжити підтримку реформ у сфері юстиції в Україні новою програмою "ПРАВО", що розрахована на 5 років. Ця програма складатиметься з двох компонентів. Перший компонент – Юстиція. Другий – стосуватиметься правоохоронних органів, а також прокуратури.

Метою нової Програми ЄС "ПРАВО-Юстиція" є:

Надання стратегічних засобів та технічної підтримки українським бенефіціарам для того, аби зробити внесок в успішну імплементацію реформ у сфері юстиції у відповідності зі Стратегією реформування судочинства та Планом дій, а також забезпечити відповідно підтримку після прийнятих змін до Конституції та відповідного законодавства.

Попередньо очікується досягти наступних результатів:

1.1 Ефективне впровадження Стратегії реформування судочинства та Плану дій, включаючи щорічні плани дій, використання ефективного механізму координації реформ.

1.2. Посилення незалежності, компетентності, ефективності, цілісності та підзвітності судової влади відповідно до нового законодавства.

1.3 Ефективна та доступна система виконання судових рішень.

1.4 Ефективна система реєстрації цивільних станів, бізнесу та майнових прав.

1.5 Ефективна система виконання санкцій, особливо в частині пробації.

1.6 Активне залучення громадянського суспільства та парламенту до процесу реформування системи юстиції.

1.7 Забезпечення безперервного фінансування інститутів верховенства права.

Координатор Проекту Довидас Віткаускас.