flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Консультативна місія Європейського Союзу

Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) в Україні офіційно розпочала роботу в Києві 1 грудня 2014 року після Революції Гідності та одержання відповідного запрошення від уряду України.

КМЄС не має виконавчих повноважень. Місія надає підтримку державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини. 

Сектор цивільної безпеки охоплює діяльність установ, що відповідають за охорону правопорядку та верховенство права.

Команда складається з понад 260 українських і міжнародних фахівців, розташованих, в основному, у Києві, а також є представництва у Львові, Одесі та Харкові. Вони впроваджують мандат КМЄС згідно з трьома принципами: 

  1. Надання стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки, розробки стратегій сектору цивільної безпеки
  2. Підтримка імплементації реформ шляхом надання практичних консультацій, тренінгів та впровадження проектів
  3. Співпраця та координація для забезпечення координації реформ між українськими та міжнародними партнерами

Команда міжнародних консультантів КМЄС здебільшого складається з представників країн Європейського Союзу. Досвідчені фахівці у сфері безпеки, поліцейської діяльності, судової системи, боротьби з корупцією, дотримання прав людини, зв’язків із громадськістю діляться своїм досвідом з українськими партнерами місії в рамках спільних зусиль щодо прискорення процесу реформування сектору цивільної безпеки.

Слоган КМЄС: Консультації заради довіри

Мета КМЄС: Ефективний, відповідальний сектор цивільної безпеки, який користується довірою громади

Місія КМЄС: Допомога державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом надання стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини.

ДСА України спільно з КМЄС реалізували пілотний проект "Операційна підтримка у наданні стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки України (2017 р.)". Термін реалізації: грудень 2016 року – березень 2018 року.

Наразі триває реалізація наступного проекту "Операційна підтримка в наданні стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки України (2018-2019 рр.)". Термін червень 2018 року – серпень 2019 року. В рамках вказаного проекту планується оснащати сучасною охоронною системою приміщення 3-ьох судів у м. Львів, що на вул. Чоловського, 2.

Голова Місії в Україні Кястутіс Ланчінскас.

Веб-сайт Консультативної місії Європейського Союзу