flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Міжпарламентський діалог

 

   Двосторонній парламентський діалог між Україною та Європейським Союзом здійснюється в рамках Комітету з парламентського співробітництва (КПС).
  КПС був створений відповідно до статті 90 Угоди про партнерство і співробітництво між Україною і Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами (УПС), яка набула чинності 1 березня 1998 року.
   КПС є форумом для обміну думками між членами Верховної Ради України та Європейського Парламенту.  Відповідно до положень УПС, КПС може запитувати інформацію про виконання УПС від Ради з питань співробітництва. Комітету також надається інформація стосовно рекомендацій Ради. У свою чергу КПС  може  вносити рекомендації Раді з питань співробітництва.
   Комітет складається з рівного числа членів від Європейського парламенту і Верховної Ради України. Чинними співголовами КПС є: від Верховної Ради України – народний депутат Б.І.Тарасюк, від Європейського Парламенту – депутат фракції Європейські консерватори та реформісти П.Коваль.
   Засідання  КПС  проводяться двічі на рік: в Україні та по черзі в одному з робочих місць Європейського парламенту (Брюссель/Страсбург). У 2012 р. відбулися 18-те  (20-22 лютого 2012р.,  мм. Київ та Івано-Франківськ)  та 19-те (13-14 червня ц.р., м. Страсбург) засідання КПС.  
   На додаток до регулярних засідань КПС може проводити двосторонні зустрічі для обговорення важливих питань відносин України з ЄС та обміну думками з політичними лідерами, членами парламенту і уряду України, а також представниками громадянського суспільства.
  За багатосторонній компонент відносин ЄП з Україною, а також іншими країнами-партнерами Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова) відповідає Парламентська асамблея Євронест (ПА ЄВРОНЕСТ).
  Співпрезидентами ПА Євронест є:  від ЄП – депутат від політичної групи «Прогресивний альянс соціалістів і демократів» К.Вігенін; від східноєвропейського компоненту – Голова Постійної делегації Верховної Ради України в ПА Євронест Б.І.Тарасюк.
   3 травня 2011р. у м. Брюссель відбулося інавгураційне засідання ПА Євронест; 14-15 вересня 2011р. у м. Страсбург - перша пленарна сесія ПА Євронест, 2-4 квітня 2012р. у м. Баку - друга пленарна сесія ПА ЄВРОНЕСТ.