Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судова практика. Суд покарав адвоката, що підбурював клієнтку дати хабар для судді

04 грудня 2023, 14:36

Хмельницький міськрайонний суд виніс вердикт адвокату, який обвинувачується у тому, що підбурював клієнтку надати 1000 доларів неправомірної вигоди судді цього ж суду за прийняття необхідного рішення. Обвинуваченому інкриміновано ч. 2 ст. 15 (Замах на кримінальне правопорушення), ч. 4 ст.  27 (Види співучасників)  і ч. 3 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

Події відбувалися в жовтні-листопаді 2017 року. Адвокат із Хмельницького пообіцяв своїй клієнтці, що допоможе уникнути кримінальної відповідальності, якщо та надасть 1000 доларів судді Хмельницького міськрайонного суду, що веде її справу. Будучи приватним підприємцем, жінка постала перед Хмельницьким міськрайонним судом за звинуваченням за ч. 3 ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.

Як показало досудове розслідування, адвокат, що вже отримав від клієнтки кошти за свої послуги, наполягав на тому, щоб та обов’язково виплатила ще й «гонорар» судді, мовляв тільки тоді кримінальне провадження проти неї буде закрите. При цьому судді про це нічого не було відомо. Передача коштів відбувалася в авто обвинуваченого. Спочатку клієнтка передала своєму захиснику 300 доларів, які той одразу ж витратив на власні потреби, а вже за декілька днів віддала решту суми. Однак одразу після того, як жінка вийшла з автомобіля, адвоката затримали працівники правоохоронних органів.

Негласні слідчі дії, проводилися на підставі постанови заступника начальника слідчого відділу прокуратури Хмельницької області та були санкціоновані ухвалами слідчого судді Апеляційного суду Хмельницької області.

Суд призначив обвинуваченому покарання у виді чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна, крім житла. Окрім того адвокат має сплатити на користь держави 6758 гривень процесуальних витрат.

На вирок може бути подана апеляційна скарга.