Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судову залу в укритті обладнали у Вінницькому апеляційному суді

01 лютого 2023, 16:56

Відтепер судові засідання у Вінницькому апеляційному суді відбуватимуться і під час повітряної тривоги. Вперше в Україні залу для розгляду справ обладнали в укритті установи. За словами голови установи Сергія Медвецького, таким чином вирішили зробити правосуддя ще доступнішим. Каже, минулого року у ВАС відклали майже чотири тисячі судових засідань. Одна з причин  – повітряна тривога.

«Як і в звичайній судовій залі, там є техніка для відеофіксації та звукозапису засідань. Можна спілкуватися з учасниками справ за допомогою відеоконференцзв’язку. Приміщення забезпечено альтернативним джерелом живлення й системою вентиляції», – розповів очільник апеляційного суду.

Площа ж новоствореної судової зали в укритті – більше 20 квадратних метрів. Ремонтні роботи упродовж двох місяців там виконували робітники Вінницького апеляційного суду.

Додамо, що згідно із Законом України "Про судоустрій і статус суддів" судові засідання проводяться виключно в спеціально обладнаному для цього приміщенні суду – залі засідань, яке придатне для розміщення сторін та інших учасників судового процесу і дає змогу реалізовувати надані їм процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки.

Вінницький апеляційний суд